TRV4-L-12V-D-F 14VDC TRV4-L-12V-D-F-14VDC TRV4-L-12V DC14V 14V 40A DIP4 5 Relay+5 Socket
★★★★★ 5.0 68 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by binne.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by binne.de
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Circuit OpeningTRV4-L-12V-D-F 14VDC TRV4-L-12V-D-F-14VDC TRV4-L-12V DC14V 14V 40A DIP4 5 Relay+5 SocketTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : TRV4-L-12V-D-FSize : Length: 28 mm;Width: 28 mm;Height: 25 mm
  • Relays / Circuit Opening
Manufacturer Generic
Item model number KIMMAMMEX
Product Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches; 1.76 ounces
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
68 ratings | 28 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (61)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (7)